https://twojratownik.pl/ Skip to main content

Imprezy tematyczne dla dzieci

Ratowanie życia i zdrowia od najmłodszych lat!

Szkolenie Mały Ratownik

Program autorski dedykowany dla dzieci w wieku przedszkolnym. Stworzony po to aby nauczyć dzieci numerów alarmowych oraz zmniejszyć ich strach przed szpitalem lub karetką pogotowia.

Dzieci mierzą ciśnienie, sprawdzają temperaturę, bandażują swoich pluszowych pacjentów i wykonują wiele innych czynności na Misiowym Oddziale Ratunkowym.

Czas szkolenia: 60 minut
Przewidywana ilość osób: 1 grupa przedszkolna (20 osób)
Ilość instruktorów: 2 Ratowników Medycznych

Bezpieczny starszak

Zajęcia dedykowane dla szkoły podstawowej. Dzieci układają puzzle szkieletowe na czas, rozpoznają stany nagłe na fotografiach zdobywając niezbędne punkty w trakcie rywalizacji. Podczas zajęć pokazujemy, że można jeszcze zaskoczyć dzieci edukacją z pierwszej pomocy. Bo pierwsza pomoc nie musi być wcale nudna!

Czas szkolenia: 60 minut
Przewidywana ilość osób: 1 klasa (25 osób)
Ilość instruktorów: 2 Ratowników Medycznych

Bezpieczne pozoranki

Zajęcia o charakterze plastyczno-edukacyjnym. Dedykowany dzieciom powyżej 9 roku życia. Wspólnie z dziećmi  tworzymy charakteryzacje ranek. Następnie pod okiem instruktora uczymy się ich opatrywania. Kreatywna zabawa gwarantowana!

Czas szkolenia: 1 godzina
Przewidywana ilość osób: ~20 osób (1 grupa)
Ilość instruktorów: 1 Ratownik Medyczny 1 charakteryzatorka

Drużyna Kangusia Ratusia

Mały bohater uratował komuś życie! Takie nagłówki co jakiś czas pojawiają się w mediach. Wszyscy dopytują gdzie maluch się tego nauczył. Odpowiedź brzmi – na zajęciach zorganizowanych przez przedszkole.

Zadbaj o to aby Twoja placówka wyróżniła się na tle innych. Zorganizuj kreatywne zajęcia pierwszej pomocy – teatrzyk dla dzieci, gdzie śpiewamy ratownicze piosenki, tańczymy, wspólnie bandażujemy  i poznajemy sprzęt ratownika. Kanguś Ratuś przyjedzie prawdziwą karetką i spotkamy się na placu zabaw lub boisku. Co ważne jest to karetka naszego Kangusia i jeździ tylko na spotkania z dziećmi, więc będzie czysto i bezpiecznie.

Czas szkolenia: 1 godzina
Przewidywana ilość osób: bez ograniczeń
Ilość instruktorów: 2 Ratowników medycznych