https://twojratownik.pl/ Skip to main content

Naucz się z nami
ratować życie

Co robimy?

Warsztaty w domu

Warsztaty z pierwszej pomocy

Obsługa medyczna imprez

Tematyczne imprezy dla firm

Tematyczne imprezy dla dzieci

Sklep

Warsztaty z pierwszej pomocy!

Cieszymy się, że tu trafiłeś. Dlaczego? Bo dołączając do grona naszych kursantów, zmieniasz z nami statystykę na lepsze. 

Każdego roku mniej niż 10% osób w całej Polsce przeżywa Nagłe Zatrzymanie Krążenia. 

Udowodniono, że częste szkolenia z zakresu pierwszej pomocy przyczyniają się do podjęcia działań przez świadków zdarzenia względem osoby poszkodowanej. Co zwiększa jej szanse na przeżycie, aż 4-krotnie!

Jak wyglądają nasze szkolenia?

  • badania potwierdzają, że im bardziej ćwiczenia zbliżone są do rzeczywistości, tym bardziej kursanci są opanowani w realnej sytuacji. Dlatego też na koniec każdych warsztatów organizowane są realne symulacje z udziałem ucharakteryzowanych pozorantów.
  • sprawdzamy od razu skuteczność działań naszych kursantów, ponieważ korzystamy tylko z najnowszych fantomów, które procentowo pokazują jak dobrze uciskana jest klatka piersiowa.
  • na naszych warsztatach, każdy z uczestników minimum cztery razy będzie brał czynny udział w ćwiczeniach, dlatego też zapewniamy dużą ilość sprzętu szkoleniowego i mnóstwo praktyki!
  • nie tracimy czasu na niepotrzebne rzeczy, bo cały nasz program został stworzony i zaplanowany minuta po minucie przez naszych animatorów.
  • błędne udzielenie pierwszej pomocy niesie ze sobą ogromna konsekwencje zdrowotne, prawne i finansowe. Zmniejszamy do zera popełnianie w przyszłości błędów przez osoby udzielające pierwszej pomocy, ponieważ nasi instruktorzy to praktycy – ratownicy medyczni.

Kim jesteśmy?

Nasz zespół

Andrzej Luszawski

Ratownik medyczny i inżynier budownictwa

Pracował w pogotowiu ratunkowym na stanowisku ratownika medycznego i kierowcy. Z racji wykonywanego drugiego zawodu dba o szczegóły wykonania naszych projektów. Wprowadza zasadę „W Twójratownik jak na budowie - nie ma mowy o pomyłkach i „bylejakości”!”

Ada Cienkusz

Ratownik medyczny

Pracowała zarówno w pogotowiu jak i w warszawskich szpitalach. Mózg operacji. Organizację i logistykę ma w małym palcu. Specjalizuje się w tematyce dziecięcej, dlatego każdego dnia pomaga rodzicom zbudować wiarę w siebie, która pozwoli im na bezbłędną pomoc dziecku w przypadku zagrożenia życia. Mama małej Helenki 🙂

Kasia Kostrzewa

Ratownik medyczny

Ratownik medyczny, który rzeczy niemożliwe robi od ręki, a na cuda każe chwilę poczekać. Umiejętności zawodowe rozwija na warszawskim SOR-ze. Poza tym lubi czytać i pić kawę i marzy o dalekiej podróży. Pilnuje aby wiedza, którą Wam przekazujemy była zgodna z najnowszymi normami.

Marcin Chudzik

Ratownik medyczny

Pracuje w Warszawskim Pogotowiu Ratunkowym i Dyspozytorni Medycznej. Studiuje również Pielęgniarstwo. Darzy wielką miłością koty, a w naszym zespole wprowadza innowacje, które z pewnością nie raz Was zaskoczą.

Michał Kępka

Ratownik medyczny i przyszła pielęgniarka

Pracował zarówno w pogotowiu jak i na Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych. Człowiek orkiestra - edukuje, gra i śpiewa. Jest wokalistą zespołu Prywatna Galaktyka. Najlepiej czuje się na scenie, więc możecie spotkać go głównie podczas naszych imprez. Dba o muzyczną stronę naszych projektów. Dumny Tata 🙂

Kinga Kalinowska

Ratownik medyczny

Pracuje na Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych. Instruktor z najkrótszym stażem w naszym zespole, ale za to w najszybszy sposób zdobytym tytułem! Codziennie nas zaskakuje swoim rozwojem. Specjalizuje się w tematyce dziecięcej, dlatego spotkacie ją głównie na Warsztatach w Domu.

Gosia Bieniak

Ratownik medyczny

Na codzień pracuje z najmniejszymi pacjentami. W czasie wolnym stara się spędzać czas aktywnie grając w siatkówkę i pływając na windsurfingu. Już niedługo zostanie kolejną Mamą w naszym zespole 🙂

Napisz do nas

24580
Przeszkolonych osób
146
Przejechanych kilometrów
5000
Godzin stworzonych projektów

Najczęstsze pytania klientów

Czy po ukończeniu szkolenia otrzymam certyfikat?

Jeżeli wybierzesz wariant szkolenia z egzaminem praktycznym, to wtedy otrzymasz imienny certyfikat 🙂 Żebyśmy mogli zaświadczyć, że potrafisz praktycznie udzielić pomocy, musimy to sprawdzić podczas scenek z udziałem ucharakteryzowanych pozorantów. Dzięki nim zobaczysz czy pod wpływem ogromnego stresu i widoku krwi dasz sobie radę.

Czy przeprowadzacie szkolenia indywiadulne, czy tylko grupowe?

W ofercie mamy zarówno szkolenia indywiadualne jak i grupowe. Wybierając wariant Warsztaty w Domu (www.warsztatywdomu.pl) spotykamy się u Ciebie w domu w rodzinnym gronie.

Kto prowadzi u Was szkolenia?

Chcemy przekazywać Ci tylko aktualną wiedzę, potwierdzoną wieloletnim doświadczeniem i najnowszymi badaniami, dlatego nasze warsztaty są prowadzone przez ratowników medycznych czynnie pracujących w szpitalach, jak i pogotowiu ratunkowym. Dzięki temu nie będziesz popełniać błędów podczas udzielania pierwszej pomocy 🙂